Ośrodek leczenia uzależnień

Ośrodek leczenia uzależnień

Ośrodek leczenia uzależnień

Definicja AA mówi, że osoba cierpiąca na uzależnienie od alkoholu to osoba, która wymaga leczenia. Nie potrafiąca przewidzieć skutków wypicia alkoholu. Natomiast WHO i Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wyróżnia dwie grupy alkoholizmu. Jest nim nadużycie alkoholu w wyniku, którego spożywanie alkoholu zagraża zdrowiu fizycznemu i Zespół Zależności Alkoholowej, czyli uzależnienie psychiczne. Niezależnie od definicji alkoholizm jest chorobą. W społeczeństwie pokutuje przekonanie, że nie istnieje coś takiego jak choroba alkoholowa. Leczenie alkoholizmu, to wymysł. Przekonanie, że leczenie alkoholizmu jest tylko dla wyjątkowo słabych jednostek, powoduje niechęć, wstyd i często strach przed podjęciem leczenia.

Leczenie alkoholizmu polega na współpracy z innymi, których dotknęła choroba alkoholowa. Odbywa się ono w warunkach grupy wsparcia. Specjalistyczna terapia, dzięki której chory poznaje chorobę, identyfikuje jej źródło, a także poznaje sposoby na walkę z głodem alkoholowym. Dowiaduje się jak leczyć alkoholizm w codziennym życiu. Leczenie alkoholizmu nie przynosi natychmiastowych efektów. Z reguły leczenie uzależnienia od alkoholu to wieloletni proces, wymagający od pacjenta dużej wytrwałości i odwagi. Pomoc dla uzależnionych od alkoholu, jaką oferujemy w ośrodku In Puris, pozwala na postawienie pierwszych kroków w trzeźwym życiu.

Rodzina, w której występuję problem z uzależnieniem, jest dysfunkcyjna, ponieważ zostają w niej naruszone podstawowe funkcje rodzicielskie i małżeńskie. W rodzinie alkoholowej jest brak akceptacji oraz bezpieczeństwa u poszczególnych jej członków. W rodzinach dotkniętych uzależnieniem dochodzi często do aktów przemocy, fizycznej i psychicznej, awantur. Alkoholizm potrafi wprowadzić ogromne spustoszenie w rodzinie. Doprowadza do rozwodów oraz determinuje też kształt przyszłego życia reszty członków.

Zapisz Mnie do Newslettera

Zapisz Mnie do Newslettera

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje i aktualności z naszej witryny. Dzięki subskrypcji możesz również otrzymać kupony rabatowe do sklepu lub wygrać ciekawą nagrodę w naszym konkursie.

Pomyślnie zostałeś zapisany!