Strony internetowe są jak góra lodowa

Strony internetowe są jak góra lodowa

Strony internetowe a rozwój sieci Internet

Jeszcze kilkanaście lat temu dostęp do sieci Internet nie był tak powszechny jak teraz. W dzisiejszych czasach życie bez internetu jest bardzo trudne. Nasze telefony komórkowe posiadają szybki dostęp do sieci, co sprawia, że podczas zakupów sprawdzamy ceny u konkurencji, a podczas podróży z  pomocą przychodzi nam Google Maps, aby uniknąć korków, ewentualnie nie zboczyć z właściwej trasy.

Strony Internetowe teraz może posiadać każdy. Wiele firm oferuje usługę na zasadzie „stwórz już dziś sam swoją witrynę” itp. Dużo osób upatruje szansę na zrobienie dobrego interesu np. prowadząc sklep internetowy. Jednak jeśli prześledzimy koszty 84zł miesięcznie i dużo większe nakłady na reklamy AdWords, które nie będą przynosić oczekiwanego efektu. Strony internetowe stworzone przez jakikolwiek kreator nie dają dużych szans na doprowadzenie do nich po przez wyszukiwanie organiczne.

W bliższej lub dalszej przyszłości stworzone strony internetowe w nieodpowiedni sposób zamiast zostać naszym najtańszym przedstawicielem handlowym, staną się niepotrzebnym balastem pochłaniającym nasze pieniądze.

Wyszukiwanie organiczne a kampanie AdWords

Laika, który chciałby stworzyć swoje pierwsze strony internetowe poruszanie się w skomplikowanych pojęciach potrafi przyprawić o ból głowy. Najważniejszą sprawą dla każdego przedsiębiorcy, który tworzy witrynę jest możliwość dotarcia przez klienta do jego strony za pomocą wyszukiwarki Google. Są na to dwie metody:

  • wyszukiwanie organiczne (wymagające nakładów i profesjonalnego podejścia przez osoby tworzące strony internetowe)
  • kampanie Adwords (płatne za każde kliknięcie doprowadzające do witryny, cena za kliknięcie zależna od odpowiedniej optymalizacji kodu strony i jej treści).
strony internetowe

Czerwony – kampanie płatne
Niebieski – wyszukiwanie organiczne

Strona www stworzona z szablonu jest niemal zawsze bardzo słabo zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarki internetowej co przekłada się na bardzo duże różnice w cenie za kliknięcie podczas prowadzenia kampanii AdWords. Różnice w cenie są na tyle wysokie, że:

Nie opłaca się tworzyć strony internetowej za  pomocą kreatora, która nigdy nie należy do zamawiającego i witryna istnieje w sieci do momentu terminowego opłacania abonamentu. Na przestrzeni lat za taką usługę zapłacimy kilkakrotnie więcej niż podczas jednorazowego wydatku zleconego profesjonalistom.

Strony internetowe a góry lodowe

Strony internetowe tworzone przez osoby mające pojęcie o optymalizacji SEO są tytaniczną pracą, której laik od razu nie jest w stanie zobaczyć. Będzie to widoczne w momencie kiedy będzie trzeba przeznaczyć pieniądze na kampanie Adwords, bądź jeśli starania firmy X, która utrzymuje, że daną stronę pozycjonuje nie będzie przynosiło zamierzonych efektów dla klienta.

Czubek góry lodowej wystającej z wody można porównać do wyglądu i układu strony www. Optymalizacja kodu, budowanie zoptymalizowanej treści itp. są siłą dobrej strony internetowej, która dzięki odpowiednim zabiegom przebija się coraz wyżej w  wynikach wyszukiwania.

Laik nie jest w stanie zobaczyć co jest pod „powierzchnią” witryny internetowej, dlatego należy dobrze wybrać, aby nasze małe i duże biznesy nie zderzyły się z górą lodową i nie poszły na dno jak legendarny Titanic…

Zespół Digital Xperts przyspawa Twoją firmę do sukcesu. Zaufaj nam, a będziemy designerami Twojego sukcesu.
Zapisz Mnie do Newslettera

Zapisz Mnie do Newslettera

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje i aktualności z naszej witryny. Dzięki subskrypcji możesz również otrzymać kupony rabatowe do sklepu lub wygrać ciekawą nagrodę w naszym konkursie.

Pomyślnie zostałeś zapisany!